Hakkımızda

Ergene Geri Dönüşüm yaratıcılık ve yenilikle eş anlamlıdır. En son trendleri kullanma arzusuyla birlikte sürekli teknolojik araştırma ve geliştirme, her zaman yalnızca en iyi malzemelerden üretilmiş ürünleri garanti etmemizi sağlamıştır.
Peki neden Ergene Geri Dönüşüm?
Kumaşların yeniden kullanımı ve geri dönüşümü hayati önem taşımaktadır. Bu tür malzemelerin ayrışması uzun zaman alır. İyi durumda olan kumaşlar tekrar üretime kazandırılabilir veya yeniden satılabilir. Öte yandan, yeniden kullanılamaya müsait olmayan ve kötü durumda olanlar, geri dönüşüme veya temizlik bezi, elyaf üretimi dolum malzemesi gibi bir çok alanda kullanıma kazandırılmaktadır.
Kumaşların ayrışması uzun zaman alır. Doğal liflerin parçalanması ve işlem sırasında atmosfere salınan metan ve CO2 gibi gazların etkileri yüzlerce yıl alabilirken, sentetik lifler hiç ayrışmaz.
Ürünlerin, yaklaşık %60'lık bir kısmı yeniden kullanılabildiğinden ve yeni lifler elde etmek için işlenmeleri gerektiğinden veya otomotiv veya inşaat sektörü için yalıtım üretimi için parçalanmaları gerektiğinden, kategorilere ayrılmaları gerekmektedir. Kumaşların kesilmesi ve kıyılması(küçük parçalara ayrılması) kumaşı geri dönüşüme hazırlar. Tipik tekstil atığı geri dönüşüm teknolojileri mekanik, kimyasal ve termal geri dönüşüm süreçlerinden oluşmaktadır. Bu yöntemlerin tümü, genellikle işlemeden önce atık kumaşların kesilmesini ve parçalanmasını gerektirir.
Mekanik geri dönüşüm sürecinde, kumaş kesilir ve ezilir. Yeni kumaşlarda ve malzemelerde kullanılmak üzere lifleri ve filamentleri geri kazanmak için daha fazla işlemden geçirilir. Örneğin pamuk atığının ısıl işleminde pamuk atığı kesilir ve parçalanır ve ardından biyogaz ve etanole dönüştürülür. Geri dönüştürülmüş malzemeler, yeniden kullanım için birden fazla seçenek sunar. İşlenmemiş lifler, yeni giysilere, aksesuarlara ve hatta araba koltukları için dolgu malzemelerine dönüştürülebilir. Örneğin geri dönüştürülmüş pamuk, eski kumaş atıklarından veya pamuk işleme artıklarının geri dönüştürülmesinden elde edillebilir. Rejenere iplik, farklı yüzdelerde ipliklerden oluşan kumaşlardan ve tekstil işleme atıklarının geri dönüştürülmesinden elde edilir.
Geri dönüştürülmüş yün, farklı renk tonlarının kombinasyonundan elde edilen doğal bir yündür. Boyanmayan bu yün tamamen sürdürülebilirdir ve üretimi su ve enerji tasarrufuna ve karbondioksit emisyonlarının düşürülmesine katkıda bulunur. EGD, geri dönüştürülmüş hammaddelerin yanı sıra geri dönüştürülmemiş ham hammaddeler de kullanmaktadır, bunların kökenlerini ve teknik özelliklerini değerlendiriyor ve bunları yenilikçi tekstil ve terbiye teknolojileri kullanarak bir araya getirmek suretiyle yeni ürünler elde ediyoruz.
EGD, Uzun yıllardır Dünya'nın bir çok ülkesine olağanüstü kalitede geri dönüştürülmüş iplik, ve kumaşlar tedarik etmektedir.
İtibarımıza değer veriyoruz çünkü EGD'de sadece ekibimiz tarafından özenle seçilmiş yüksek kaliteli hammaddeler bulabilirsiniz. Ayrıca ekipmanlarımız ve makina parkurlarımız bulunduğumuz sektörde öncelikli tercih sebebi olmamızı sağlamaktadır.
Müşterilerimize piyasadaki en iyi ürünleri sunmak için özveriyle çalışıyoruz. Sektörde yıllar içinde edindiğimiz tecrübelerimiz ve uzmanlığımız sayesinde her adım titizlikle denetlenerek kusursuz ve eksiksiz bir döngü sağlanıyor.
ERGENE GERİ DÖNÜŞÜM ile geleceğe sahip çıkın, geri dönüşüme destek olun...Gelecek Elinizde...

ŞİRKETİN MİSYONU

En iyi tekstil geleneklerini koruyarak, çalışanlarımızın becerilerine saygı duyarak ve geliştirerek, modern pazar trendlerine ve teknolojik gelişmelere odaklanarak - ithal edilenden daha düşük olmayan modern ve yüksek kaliteli tekstil ürünlerinin üretimi için yüksek tüketici özelliklerine sahip ürünler üretmek.

EGD sürekli gelişmeye odaklanmıştır ve ürünlerinin kalitesini geliştirmeyi ve iyileştirmeyi, üretim, ekipman modernizasyonunu, yeni satış pazarlarının geliştirilmesi, yönetim ve satış teknolojilerinin iyileştirilmesini amaçlamaktadır.

  • Profesyonel takım
  • Etkili işbirliği
  • Güvenilirlik
  • Uluslararası nakliye

Şirketimizin her geçen gün büyümesinin ve gelişmesinin ana sebeplerinden birinin ortaklarımız olduğunun farkındayız! İhtiyaçlarınıza ve isteklerinize her zaman özenle gösteriyoruz! Sorumluluk ve karşılıklı saygı, ortaklıklar kurmanın temel ilkeleridir! İlişkimiz, karşılıklı başarımızın anahtarıdır!

Fabrikamız, ihtiyaçlarınız doğrultusunda ve istenilen miktarlarda güvenilir bir kumaş, iplik üreticisi ve tedarikçisidir. Ergene Geri Dönüşüm üretici firma olması sebebiyle gerçek anlamda en iyi fiyat garantisi vermektedir. Bizimle işbirliği her zaman faydalı ve verimlidir!

BAŞARIMIZIN ANAHTARI:

1

ÜRETİM


ERGENE GERİ DÖNÜŞÜM fabrikasının yüksek teknolojiye sahip üretim tesisleri, ürünleri hızlı ve verimli bir şekilde üretmeyi sağlar.
2

DENEYİM


uzun yıllara dayanan iş deneyimi, ekibin bilgi ve becerilerinin sürekli iyileştirilmesi, bir EGD geleneğidir.
3

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ


Satışını gerçekleştirdiğimiz tüm ürünler stoklarımızdan nakliyesi anında gerçekleşmektedir.
4

UYGUN FİYAT


Üretimin sürekli modernizasyonu sayesinde müşteri standartlarını karşılayan yüksek kaliteli iplikler ve kumaşlar için düşük fiyatlar sunuyoruz.